Види тканини:
- Жакард
- Шеніл
- Велюр
- Вельвет
- Шкірзамінник
- Кашемір
- Гобелен
Жакард
При Жакардовому плетенні досягається максимальна щільність тканини. Цей спосіб створення тканини названий на честь Жозефа Марі Жакарда, який механізував цей трудомісткий процес. Чим товще нитка, тим щільніше тканина. І, що важливо, лише при Жакардовому способі плетення досягається максимальна щільність ниток на одиницю площі. Якість тканини безпосередньо залежить від характеристик використовуваних у ній ниток. Це стосується міцності, здатної утримувати барвник і т.п. Створення малюнка за допомогою кольорових ниток – не єдина можливість грати з кольором тканини. Уявімо, що поздовжні нитки (скажімо, бавовняні) не пофарбовані, а малюнок (поперечні поліестерові) спочатку були кольоровими. Для того, щоб додати колір основі, тканину поміщають у фарбник під температурою, розрахованою для бавовни. Барвник не діє на поліестер, тканий малюнок продовжує працювати. У той же час бавовняна основа приймає колір барвника. Проте, краще за все колір тримається в тому випадку, якщо Жакард тчуть з вже пофарбованих ниток.
Стійкість до стирання: 30000 циклів.
Шеніл
Тканина з ворсом, м'яка, тепла, що створює затишок у домі. Шеніл легко впізнати за характерною опуклою ниткою, яка контуром нагадує волохату гусінь (по-французьки "гусінь" – chenille). Через ворсисту структуру тканини створюється приємний ефект гри кольору. З метою поліпшення властивостей по догляду шеніл складається з натуральних волокон з незначним додаванням синтетики. Шеніл характеризується як тканина з розрізним ворсом. Для виробництва Шенілової нитки зазвичай використовують акрил, бавовну або поліестер. При сухому чищенні тканина практично не «сідає», має дуже високу зносостійкість. Такий важливий фактор, як екологічність тканини, повністю втілений в натуральних шенілових тканинах.
Стійкість до стирання: 30000 циклів.
Велюр
Велюри - трикотажні ворсові тканини, які отримують шляхом переплетення п'яти ниток, чотири з них попарно утворюють верхню і нижню основи, а п'ята утворює ворс. Далі тканини між двома утворенима основами ріжуться і відокремлюються одне від одного, утворюючи два рулони тканини з ворсистою поверхнею. Вони виробляються при поєднанні натуральних і хімічних волокон, текстурованих поліамідних та поліефірних ниток. За структурою – це тканини зі стійкими малоростягуючимися трикотажними переплетеннями. Вони бувають як гладкофарбовані, так і набивні. Широка колірна гамма і унікальний дизайн дозволяють застосовувати тканину у великому спектрі модельного ряду м'яких меблів. Велюри легко чистяться, зносостійкі, не мнуться, довговічні, не вигорають, стабільні в розмірах (не «тягнуться» і не «стискаються»), не токсичні, «дихають».
Стійкість до стирання: 30000 циклів.
Догляд та чистка вищеописаних тканин
Як і всі матеріали, що щоденно використовуються, меблеві тканини також вимагають регулярного догляду, так як на них збирається пил і контактне забруднення. Загалом не можна допускати інтенсивного забруднення, щоб не ускладнювати заходи з чищення і не допускати проникнення забруднення в тканину чохла. Правильна чистка та догляд підвищує споживчу цінність Ваших меблів.
Розрізняють два поняття: чищення та догляд.
Догляд (для всіх видів чохлів).
Його прирівнюють до щоденної особистої гігієни людини. Видаляються забруднення, що виникають при щоденному використанні (домашній пил, контактні забруднення), пилососом або м'якою щіткою по напряму ворсу.
Чистка
Необхідна тільки при незвичайному забрудненні, наприклад після невеликих «нещасних випадків», які можуть відбуватися в домашньому господарстві (пролиті напої, їжа, кров і т.д.).
Видалення плям
Плями повинен видаляти фахівець. Але якщо хочете цим зайнятися самі, Ви повинні дотримуватися наступних правил: великі частини, наприклад залишки їжі, необхідно видаляти ложкою або тупим кінцем ножа. Засохлі плями ні в якому разі не можна намагатися зняти нігтем, так як виникає небезпека пошкодження волокон тканини. Рідини видаляються серветкою. Необхідно мачати, а не терти. Закінчити чистку можна теплою водою (30 г) та ph-нейтральним шампунем. Ні в якому разі не використовуйте очищувачі, так як вони містять кислоти і роз'їдають волокна.
При цьому важливо завжди обробляти від краю до середини, щоб пляма не збільшувалася. Якщо Ви хочете використовувати очисний засіб, ніколи не обробляйте відразу забруднене місце. Спочатку перевірте на невидимому місці, чи не зіпсує це засіб тканину.
Чистити легко, без сильного натиску. Після видалення плями необхідно протерти всю поверхню - від шва до шва, щоб уникнути утворення плям. Залишки миючого засобу видалити сухою серветкою, ворс пригладити щіткою. Перш ніж знову використовувати почищену частину меблів, необхідно, щоб вона повністю висохла. Після висихання ще раз розгладити ворс м'якою щіткою.
Видалення плям з текстильних чохлів
Водорозчинні плями
- A - обробити холодною водою, можливе використання розчину з ph-нейтрального шампуню і води. Ніколи не використовуйте гарячу воду, так як згорнеться білок.
- B - обробіть теплим розчином з ph-нейтрального шампуню і води. Якщо плями не видалились, після висихання можна обробити місця знищувачем плям або промити бензином.
- C - не дати засохнути! Відразу ж обробіть теплим розчином з ph-нейтрального шампуню і води.
Нерозчинні у воді плями
- D - обробити розчинником, таким як промивний бензин, або знищувачем плям.
- E - не працювати з праскою! По можливості розкришити і обережно видалити.
Вельвет
Вельвет-щільна ворсова тканина з густим ворсом і з повздовжніми рубчаками на лицьовій стороні ,по фактурі нагадує оксамит.Кращим сортом вельвету є вельвет-корд.Зазвичай вельвет випускається однотонним або набивним з малюнком у вигляді клітин ,смужок і т.п.
Догляд та чистка
Забруднення ,що виникають при щоденному використанні (домашній пил,контактні забруднення) видаляються за допомогою пилососа або м'якою щіткою по напряму ворсу .
Плями повинні видалятися фахівцем .Але якщо хочете це зробити самостійно ,ви повинні дотримуватися наступних правил:
- великі частки ,наприклад їжу ,необхідно видаляти ложкою або тупим кінцем ножа;
- засохлі плями ні в якому разі не видаляти нігтем ,так як виникає безпека пошкодження волокон тканини;
- рідини видаляються серветкою ,необхідно промокнути а не терти ;
- пляма обробляється від краю до середини;
- закінчити чістку можна теплою водою (30°С) з PH-нейтральним шампунем;
- ні в якому разі не використовувати очищувачі ,тому ,що вони містять кислоти і роз'їдають волокно ;
Чистіть легко ,без сильного натиску .Залишки миючого засобу видаляйте серветкою,ворс приглажуйте щіткою .Перш ніж знову використовувати почищену частину меблів ,необхідно ,щоб вона повністю висохла ,після висихання ще раз розгладьте ворс м'якою щіткою.
Забороняється сушити матеріал за допомогою праски чи фену.
Шкірзамінник
Шкірзамінник- штучна шкіра ,дермантин ,замінник шкіри,це композитні полімерні матеріали,що одержуються шляхом обробки волокнистих основ різними полімерними композиціями :розплавами,розчинами ,дисперсіями.Випускають такі матеріали найрізноманітнішого призначення у вигляді рулонів і аркушів.Залежно від призначення створюють штучну шкіру різної будови(одно і багатошарові) і структури (пористі,монолітні,пористо-монолітні).